Our Kangaroos

Klokánek je zařízení zřizované charitativním spolkem Fond ohrožených dětí pro týrané, zneužívané, zanedbávané, opuštěné či jinak sociálně znevýhodněné děti. Jedná se o rodinnou alternativu k systému ústavní péče, ve které je cílem dosáhnout co nejpodobnějšího prostředí jako v běžné rodině. Zajišťuje péči o maximálně 4 děti, o které se na rozdíl od jiných zařízení stará celý týden 1 „teta“. To má velmi pozitivní vliv na pocit bezpečí a jistotu každého dítěte a umožňuje individuální přístup. Společně se „svou tetou“ žijí v bytové jednotce vybavené stejně jako běžná domácnost. Děti jsou vedeny k zodpovědnosti, povinnostem a podílení se na chodu domácnosti, díky čemuž mají následně vyšší šanci na zapojení do normálního života.

 

Fond ohrožených dětí v současné době provozuje 15 zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc po celé ČR. Za 20 let existence pomohly Klokánky více než 9000 dětem a aktuálně mají v péči přes 200 dětí. Klokánky jsou financovány ze státního rozpočtu, ale vzhledem k tomu, že státní příspěvek je poskytován v poloviční výši ve srovnání se zařízeními ústavní péče (např. dětské domovy, výchovné ústavy) a jeho výše zůstává nezměněna od roku 2013, schází Klokánkům 30 % financí na běžné provozní náklady. Bez dobrosrdečnosti a podpory veřejnosti by Klokánky nemohly fungovat. Svým příspěvkem pomůžete jednak zajistit provoz těchto zařízení a uspokojit základní potřeby dětí jako například dioptrické brýle či pleny, ale vybrané peníze také umožní zajistit dětem mimoškolní aktivity, výlety či péči psychologa, a snáze se tak vyrovnat s prožitými traumaty. Málokterý dospělí si totiž umí jen představit to, co si děti přicházející do Klokánku už zažily. Příběhy jsou smutné, mnohdy šokující a svou brutalitou leckdy předčí i americké filmy. Jeden takový si můžete přečíst ZDE.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace