Akce

klokart

Děti z Klokánků pomalují stěnu v pražských Holešovicích

28.06.2016
Praha

Děti z Klokánků

Vedoucí produkce KLOK.ART Lucie Cígerová společně se svojí kamarádkou Julií Slauka získaly grant z programu nadace O2 SMART UP na pomalování stěny v Holešovicíh, kde budou moci společně tvořit vybrané děti z Klokánku a základní školy Strossmayerovo náměstí. Akce má podpořit jak projekt KLOK.ART, tak zpestřit poslední školní dny dětem a zapojit je do procesu.

Samotný projekt proběhne v jeden den, kde budou děti tvořit společné dílo s výtvarnicí Danielou Kožmínovou, která nyní studuje na pražské AVU v ateliéru Vladimíra Skrepla. Zadaní a požadavky tedy stanovila ona, jelikož s dětmi dlouhodobě ráda pracuje.

TÉMA úkolu pro děti, které se chtěli do projektu zapojit je ZOO.

Jde o to, v dětech vyvolat představu, jaké by to bylo, kdyby zvířátka ze ZOO žila ve volné přírodě spolu, a jak si představují jejich vztahy (např. když se potká slon krokodýlem apod.)

„Chceme v dětech zapojit kreativitu a posunout jejich hranice chápání malby samotné. Skrz ukázky tvorby Daniely bychom je rádi oprostily od popisných věcí a ukázaly, že není důležité držet se v mezích NORMÁLU.“

PRAVIDLA HRY

1) Zadat dětem ve věku cca 8-12let zmíněný úkol

2) Vybrat 4 a 4 nejvhodnější děti pro tvorbu

3) Nevybrané děti dostanou ale ještě druhou šanci – na základě FCB hlasování se budou moci projektu zúčastnit další 2 děti – hlasování proběhne v termínu 30.5. – 3.6.2016.

4) V měsíci ČERVEN proběhne společná tvorba – konkrétní datum zveřejníme včas a podrobné informace najdete na našem FCB profilu nebo stránce projektu KDE NENÍ UMĚNÍ, TAM SE NIC NEMĚNÍ.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace