KLOKART

Anna Julie Slováčková

Anička je skromná, otevřená a vždy připravena pomáhat tam, kde je třeba. Zpěvačka a herečka, kterou můžete znát z divadelních prken, televizních seriálů (například Ordinace v růžové zahradě 2) i koncertních síní. Ve svém mladém věku toho dokázala už skutečně mnoho po kariérní i osobní stránce. S Aničkou se totiž život nemazlí, když ji do vínku opakovaně naděluje zákeřné nemoci. Anička je ovšem obrovská bojovnice, o svých zkušenostech otevřeně mluví a je oporou těm, kteří si procházejí podobnými nesnázemi.

Motivy zvolila Anička hned dva. Do minimalistického designu schovala hluboké myšlenky. Ukrývají vděčnost, sebeúctu a zdravé sebevědomí. I love me vyjadřuje lásku k sobě sama, ke svému tělu a duši. Žiju život bez filtru zase připomíná, že nepotřebujeme splňovat trendy dnešní doby, nemusíme dokazovat svoji krásu. Žijeme prostě život takový, jaký je.

O svém motivu herečka říká: „Chtěla jsem vytvořit něco, co lidem vždycky připomene jejich jedinečnost, krásu, originalitu. Něco, co když uvidí, tak budou mít hned v hlavě, co pro ně jejich tělo dělá a jak úžasní jsou.“

 

CELOU KOLEKCI NALEZNETE ZDE

 

ROZHOVOR

Aničko, jsi zvyklá pomáhat?
Určitě ano. Ať už formou charitativni činnosti, tak ale i tak nějak normálně, lidsky, když vidím, že někdo potřebuje pomoc, ať už z mých blízkých, nebo cizích lidí na ulici. Jsem tomu, někomu pomoci, vždycky otevřená.

Kdo podle Tebe potřebuje nejvíce pomoci?
To je věc, která se těžko určuje. Nerada bych někomu diktovala, komu pomoci a komu ne. Určitě se najde spoustu skupin lidí, zvířat, projektů, kteří potřebují více pomoci dnes a ti další zase jiný den. Je v tom případě teda asi nejlepším řešením si tu vlastní pomoc nějak rozložit mezi více subjektů, kterým chceme pomáhat. 🙂

Proč ses rozhodla právě pro Klokart?
Je to pro mě zajímavá a nová forma pomoci. Je to spojení kreativity a charitativni činnosti a to mě na tom moc baví. Navíc jsem Klokánku různými způsoby pomáhala i s přáteli už v minulosti, tak to šlo tak nějak samo.

Standardně mívají naši tvůrci pouze jeden motiv. Ty jsi vytvořila hned dva! Věděla jsi od začátku, co chceš svým motivem sdělit?
Ano, celé jsme to od začátku řešily s Dominikou z Klokartu, která s tím nápadem vlastně přišla poprvé a já nadšeně souhlasila. Chtěla jsem vytvořit něco, co lidem vždycky připomene jejich jedinečnost, krásu, originalitu. Něco, co když uvidí, tak budou mít hned v hlavě, co pro ně jejich tělo dělá a jak úžasní jsou.

Co Tě inspirovalo k tvorbě motivu Žiju život bez filtru?
Žiju život bez filtru vznikl má základě sociálních sítí a vnímání reality jako takové. Každý den nás obklopují fotky plné retuše, upravované zprávy, posty, lživé reklamy. Pořad slyšíme, že takhle budeme hubenější, takhle hezčí…, máme na sebe patlat tuny přípravků nebo se zkrášlovat filtry. Máme mít v životě vše dokonalé. Ale to je přece totální nesmysl. Vlastně se díky tomu ženeme za něčím, co je dost mimo realitu a ubližujeme si tím. Žiju život bez filtru znamená, že nepotřebuju splňovat trendy dnešní doby, nemusím dokazovat svoji krásu. Žiju život takový, jaký je. A miluju ho.

Co vyjadřuje motiv I love me?
Lásku k sobě sama. Ke svému tělu. Duši. Vyjadřuje podporu sebe, ale tím i ostatním.

Jak motivy vznikaly? Byla to snadná cesta?
Určitě nebyla. Byl to složitý proces, který však snad sesbírá své ovoce a bude se lidem líbit.