Tvůrci

Kristina Kloubková

Moderátorka, herečka, vystudovaná tanečnice a neskutečně dobrosrdečná, aktivní a vždy perfektně připravená žena. Setkání s ní si můžete naplánovat na 19:30, kdy uvádí Televizní noviny na TV Nova, a pokud jste ranní ptáci, tak na 5:55, kdy v rámci Snídaně na Nově má každou středu dámské okénko. Tvoří usměvavý pár s Václavem Kunešem a vychovává dceru Jasmínku. Oba jmenovaní mají velkou zásluhu na vzniku v podstatě společného motivu Dramakvín a Stejkalm.

Václav je choreograf a tanečník celosvětového formátu, bývalý člen souboru Nederlands Dans Theater, který spolupracoval s řadou světových choreografů. Nyní je uměleckým ředitelem a choreografem tanečního souboru 420PEOPLE, který založil. A jak říká Kristina, už jeho oči napovídají, že je hloubavý, klidný i přemýšlivý elegán s britským humorem.

Radek Pilař

Radek Pilař byl významný představitel českého výtvarného umění. Věnoval se ilustracím, grafice, malbě, filmové tvorbě a režii. Jeho tvorbu zná doslova každý, je totiž autorem legendárního Večerníčku a postaviček Rumcajse, Manky a Cipíska.

Rudolf Havlík

Spisovatel, scénárista, režisér, vášnivý cestovatel a především muž s velkým srdcem Rudolf Havlík se vrhl po hlavě do pomoci Fondu ohrožených dětí. Stal se ambasadorem a ochráncem našich dětí a pro Klokart vytvořil nový motiv. Po úspěšném optimistickém motivu s názvem Dobrý den! přichází modifikace Zítra je taky den. „Všichni poslední dobou zbytečně moc spěcháme, chceme všechno hned, a když to nedostaneme, jsme z toho špatní, protože máme pocit, že nám snad něco uteče. Neuteče! A životem jsem si ověřil, že někdy je lepší počkat, že ráno bývá opravdu moudřejší večera.

Anna Julie Slováčková

Anička je skromná, otevřená a vždy připravena pomáhat tam, kde je třeba. Zpěvačka a herečka, kterou můžete znát z divadelních prken, televizních seriálů (například Ordinace v růžové zahradě 2) i koncertních síní. Ve svém mladém věku toho dokázala už skutečně mnoho po kariérní i osobní stránce. S Aničkou se totiž život nemazlí, když ji do vínku opakovaně naděluje zákeřné nemoci. Anička je ovšem obrovská bojovnice, o svých zkušenostech otevřeně mluví a je oporou těm, kteří si procházejí podobnými nesnázemi.

Motivy zvolila Anička hned dva. Do minimalistického designu schovala hluboké myšlenky. Ukrývají vděčnost, sebeúctu a zdravé sebevědomí. I love me vyjadřuje lásku k sobě sama, ke svému tělu a duši. Žiju život bez filtru zase připomíná, že nepotřebujeme splňovat trendy dnešní doby, nemusíme dokazovat svoji krásu. Žijeme prostě život takový, jaký je.

O svém motivu herečka říká: „Chtěla jsem vytvořit něco, co lidem vždycky připomene jejich jedinečnost, krásu, originalitu. Něco, co když uvidí, tak budou mít hned v hlavě, co pro ně jejich tělo dělá a jak úžasní jsou.“

Dva tátové

Dva bývalí novináři a registrovaní partneři Michal a David Vaníčkovi spolu vychovávají dvojčátka Marušku a Adélku. Založit rodinu se rozhodli v době, kdy ještě česká legislativa nedovolovala registrovaným párům společné osvojení dětí z ústavů, proto se rozhodli pro legální, etickou a bezpečnou cestu přes program náhradního mateřství v USA.

Po prvním roce soužití s dvěma miminky vystoupili se svým příběhem v rozhovoru pro Radiožurnál. Pozitivní ohlasy veřejnosti je nakonec přiměly šířit svůj příběh dál na Instagramu a Youtube. Dnes je na Instagramu sleduje přes 200 tisíc sledujících, stali se Objevem roku v anketě Czech Social Awards a jejich Youtube kanál byl oceněn jako Mediální počin roku cenou PROUD.

Dva tátové se mimo jiné zaměřují na vydávání knih pro děti a rodiče, na kontě mají už 7 publikací. Přičemž ta první je vůbec první českou LGBT knihou, která se věnuje tématu soužití rodiny se dvěma táty s okolím. Knihu zařadily do nabídky knihovny a občas slouží jako pomůcka při osvětě na školách.

Richard Svitalský

Ke Klokartu už tradičně patří limitované hodinkové kolekce, které zobrazují kultovní kousky z dob minulých i současných. V pozadí těchto krásných motivů se skrývá umělec, jehož jméno možná některým z Vás nic neřekne, nicméně jeho tvorba mluví za něj.

Všechny hodinářské motivy tvoří bez nároku na honorář český kreslíř komiksů a ilustrátor Richard Svitalský. Jeho nádherné ilustrace můžete znát z dětských knih a časopisů. Ilustruje dlouhá léta například jeden z nejslavnějších a nejstarších dětských časopisů Čtyřlístek, dětské komiksy Sedmikráskov a další dětské pohádkové knížky.

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík je český divadelní a filmový herec, milující manžel a otec a v neposlední řadě také autor projektu scénického čtení Listování a projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka . Když začal jezdit po celé České republice s projektem Listování, tak hledal, kde se nejlépe najíst. To ho dovedlo až ke startu vlastního projektu Gastromapa, kde bloguje o restauracích, bistrech, kavárnách a dalších typech podniků, které navštívil. Jelikož Lukáše v minulosti jeho fanoušci opakovaně prosili o merch GMLH, bylo vytvoření vlastní kolekce pro projekt Klokart skvělou příležitostí, jak merch přivést k životu a zároveň pomoci, kde je to nejvíce potřeba.

Eva Adamczyková

Stále pozitivně naladěná úspěšná sportovkyně, olympijská vítězka ve snowboardcrossu z roku 2014 a mistryně světa 2019, Eva Samková je další známou osobností, která se rozhodla vytvořit vlastní kolekci pro Klokart a pomoci tím dětem v Klokánku.

Přestože Evu vídáme neustále s úsměvem na rtech, tak i ona má za sebou těžké životní chvíle a ve svých 27 letech už nemá žádného z rodičů. Díky nim prožila krásné dětství, které by přála každému. Proto se rozhodla zařadit se mezi další známé osobnosti a pomoci tak dětem, které v životě takové štěstí neměly.

Andrea Růžičková

Herečka a hlavně dvojnásobná maminka Andrea Růžičková (rozená Kerestešová) navrhla pro Klokart doslova božský motiv, který září vírou, nadějí i optimismem podobně jako slunce na všechny strany. V době, která se pro mnohé může zdát bezvýchodná, není víry ve světlo nikdy dost. Tento motiv je tak velmi aktuální, ale zároveň nadčasový. Výsledkem koexistence reálného světa a duchovna tak vznikl minimalistický motiv „Světlo ze světla“, který může být vnímán sto a jedním způsobem, který bude odlišný u každého z nás . A to je na něm právě to kouzelné. Každý si v něm totiž najde svůj autentický způsob chápání významu světla a jeho interpretace.

Šárka Bartko

Je spousta lidi, kteří slibuji pomoc a ta se nikdy neuskuteční a pak jsou tací jako je Šárka Bartko, návrhářka minimalistických skleněných šperků a autorského skla. Skromně přišla na stánek FOD na festivalu filmové hudby v Poděbradech s nabídkou pomoci a výsledkem jsou vánoční designové koule. Vzhledem k tomu, že se vzdala nároku na honorář, tak z každé zakoupené vánoční ozdoby Klokart jde celých 100 % prodejní ceny dětem v Klokánku. Šárko, srdečně dekujeme.

Kateřina Kaira Hrachovcová

Kaira. Pokorná, krásná a lidská, dle svých slov “neuchopitelná”. Herečka, malířka, koučka numeroložka, v současné době vášnivá tatérka. Pro mnohé fashion ikona. Žena srdečná, plná lásky k lidem i zvířatům. Své independent srdce zhmotnila v motivu nové kolekci pro projekt Klokart.

Návrat do budoucnosti

Hodinkářské kolekce jsou dílem českého kreslíře komiksů a ilustrátora Richarda Svitalského. První motiv nese originální interpretaci potápěčské legendy Tuna. Zatímco druhá hodinářská kolekce zavzpomínala na kultovní trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) a hodinky Casio, jež na zápěstí nosil Marty McFly, respektive herec Michael J. Fox. Na tričku se po boku digitálních Casio CA-50 objevuje i americký supersport DMC DeLorean, který ve filmu posloužil jako stroj času.

Alžběta Jungrová

Alžběta Jungrová je neuvěřitelně odvážná, citlivá, obdivuhodná a oceňovaná žena prestižními cenami v oboru, která si splnila svůj dětský sen být fotografkou.

Rozhodla se podpořit a pomáhat dětem v nouzi prostřednictvím projektu, protože zde velmi vnímá velkou potřebu a důležitost. „Každá zkušenost a setkání je jiné, každé vás ovlivní nebo zasáhne trochu jinak.“ Toto byl impuls k vyjádření jejího motivu, který v sobě skrývá velmi mnoho „JEN TO, CO CÍTÍŠ JE REÁLNÉ „/„ONLY WHAT YOU FEEL IS REAL“.

Bára Poláková a jogová kolekce

Známa herečka a zpěvačka Bára Poláková společně s učitelkou jógy Janou Dlouhou vytvořily léčivé maly (náhrdelníky) a náramky. Tyto šperky pomáhají Fondu ohrožených dětí získat finanční prostředky pro Klokánky.

Vlastina Svátková

Jedna z nejinspirativnějších žen dnešní doby. Její lidská přirozenost a originální autentičnost, jak v její tvorbě, tak životě je oslňující. Je herečkou, spisovatelkou, designérkou šperků i oděvu hlavně matkou tří chlapců. Kolekci Klokart propůjčila název svého knižního bestselleru Prostor pro duši.

Design hero

Dosud jste si v rámci projektu Klokart mohli pořídit trika a další módní kousky navržené celebritami. Tentokrát ale byla výzva jiná – do kolekce DESIGN HERO, který hledal nové motivy, se zapojily firmy i široká veřejnost.

Anna, Ester a Lela Geislerovy

Jsou obdařeny mimořádným půvabem i nadáním. A přesto existuje něco, co sestry Geislerovy zdobí ještě mnohem více – dobré srdce. Aňa, Lela i Ester spojily své tvořivé síly a představily svou lodičku pro KlokArt, kterou podpořily Fond ohrožených dětí a děti z Klokánků.

Dán Bárta & Vladimír 518

„Dobrá energie“ – tak Dan Bárta a Vladimír 518 pojmenovali svůj motiv. Výsledkem spolupráce je výtvarný motiv, který ozdobí trička, plátěné tašky, mikiny a další produkty, které bude možné zakoupit a finančně tak podpořit naše Klokánky.

Janek Rubeš & Matěj Janák

Reportér Janek Rubeš a výtvarník Matěj Janák jsou další dvojicí umělců, která se zapojila do projektu KlokArt. Jejich originální motiv pomůže Fondu ohrožených dětí získat finanční prostředky pro Klokánky.

Léna Brauner & IM Cyber

Výtvarnice Léna Brauner a DJka IM Cyber jsou další dvojicí umělců, která se zapojila do projektu KlokArt. Jejich originální spolupráce pomůže Fondu ohrožených dětí získat finanční prostředky pro Klokánky.

Dan Přibáň & Filip Dvorský

Do klokártího projektu se zapojil i cestovatel Dan Přibáň, který s výtvarníkem Filipem Dvorským nachystal motiv zvaný „Trabant na svízelných cestách“. A na triku samozřejmě najdete i Danovo oblíbené motto #světpatřítěm­coseneposerou­.

Jakub Kohák & Martin Fischer

Jakub Kohák, oblíbený bavič, režisér a herec se pustil do pomoci Klokánkům, když se zapojil do projektu KlokArt a věnoval svou lebku na pomoc dětem. Spolupráce Jakub Koháka a výtvarníka Martina Fischera ze studia POP Machine dala vzniknout motivu „Skull“ (Lebka).

Matěj Ruppert & Matěj Janák

Matěj Ruppert, zpěvák, herec, ale hlavně „bourák“ pro kterého je humor, nadsázka a ironie součástí a možná i potřebou každodenního bytí, se rozhodl zapojit se do projektu a vytvořit klokártí motiv, aby tak pomohl získat finanční prostředky pro naše Klokánky.

Pasta Oner

Bylo nám ctí, že mezi první kolekce Klokart patřily dva motivy od Pasty Onera, jednoho z nejvýraznějších osobností současné výtvarné scény.  Svým charakteristickým způsobem reflektuje a ironizuje současnou pop-kulturní společnost. A jeho dva motivy perfektně vystihovaly naši tehdejší situaci ve Fondu ohrožených dětí.