Tvůrci

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík je český divadelní a filmový herec, milující manžel a otec a v neposlední řadě také autor projektu scénického čtení Listování a projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka . Když začal jezdit po celé České republice s projektem Listování, tak hledal, kde se nejlépe najíst. To ho dovedlo až ke startu vlastního projektu Gastromapa, kde bloguje o restauracích, bistrech, kavárnách a dalších typech podniků, které navštívil. Jelikož Lukáše v minulosti jeho fanoušci opakovaně prosili o merch GMLH, bylo vytvoření vlastní kolekce pro projekt Klokart skvělou příležitostí, jak merch přivést k životu a zároveň pomoci, kde je to nejvíce potřeba.

Eva Samková

Stále pozitivně naladěná úspěšná sportovkyně, olympijská vítězka ve snowboardcrossu z roku 2014 a mistryně světa 2019, Eva Samková je další známou osobností, která se rozhodla vytvořit vlastní kolekci pro Klokart a pomoci tím dětem v Klokánku.

Přestože Evu vídáme neustále s úsměvem na rtech, tak i ona má za sebou těžké životní chvíle a ve svých 27 letech už nemá žádného z rodičů. Díky nim prožila krásné dětství, které by přála každému. Proto se rozhodla zařadit se mezi další známé osobnosti a pomoci tak dětem, které v životě takové štěstí neměly.

Andrea Růžičková

Herečka a hlavně dvojnásobná maminka Andrea Růžičková (rozená Kerestešová) navrhla pro Klokart doslova božský motiv, který září vírou, nadějí i optimismem podobně jako slunce na všechny strany. V době, která se pro mnohé může zdát bezvýchodná, není víry ve světlo nikdy dost. Tento motiv je tak velmi aktuální, ale zároveň nadčasový. Výsledkem koexistence reálného světa a duchovna tak vznikl minimalistický motiv „Světlo ze světla“, který může být vnímán sto a jedním způsobem, který bude odlišný u každého z nás . A to je na něm právě to kouzelné. Každý si v něm totiž najde svůj autentický způsob chápání významu světla a jeho interpretace.

Kateřina Kaira Hrachovcová

Kaira. Pokorná, krásná a lidská, dle svých slov “neuchopitelná”. Herečka, malířka, koučka numeroložka, v současné době vášnivá tatérka. Pro mnohé fashion ikona. Žena srdečná, plná lásky k lidem i zvířatům. Své independent srdce zhmotnila v motivu nové kolekci pro projekt Klokart.

Návrat do budoucnosti

Hodinkářské kolekce jsou dílem českého kreslíře komiksů a ilustrátora Richarda Svitalského. První motiv nese originální interpretaci potápěčské legendy Tuna. Zatímco druhá hodinářská kolekce zavzpomínala na kultovní trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) a hodinky Casio, jež na zápěstí nosil Marty McFly, respektive herec Michael J. Fox. Na tričku se po boku digitálních Casio CA-50 objevuje i americký supersport DMC DeLorean, který ve filmu posloužil jako stroj času.

Alžběta Jungrová

Je neuvěřitelná, krásná, odvážná, citlivá, obdivuhodná oceňovaná žena prestižními cenami v oboru, která si splnila svůj dětský sen být fotografkou.
Rozhodla se podpořit a pomáhat dětem v nouzi prostřednictvím projektu, protože zde velmi vnímá potřebu a důležitost. „Každá zkušenost a setkání je jiné, každé vás ovlivní nebo zasáhne trochu jinak.“ Toto byl impuls k vyjádření její tvorby motivu, který znamená a skrývá v sobě velmi mnoho „JISTÉ JE JEN TO, CO CÍTÍME /ONLY WHAT YOU FEEL IS REAL“

Bára Poláková a jogová kolekce

Známa herečka a zpěvačka Bára Poláková společně s učitelkou jógy Janou Dlouhou vytvořily léčivé maly (náhrdelníky) a náramky. Tyto šperky pomáhají Fondu ohrožených dětí získat finanční prostředky pro Klokánky.

Vlastina Svátková

Jedna z nejinspirativnějších žen dnešní doby. Její lidská přirozenost a originální autentičnost, jak v její tvorbě, tak životě je oslňující. Je herečkou, spisovatelkou, designérkou šperků i oděvu hlavně matkou tří chlapců. Kolekci Klokart propůjčila název svého knižního bestselleru Prostor pro duši.

Design hero

Dosud jste si v rámci projektu Klokart mohli pořídit trika a další módní kousky navržené celebritami. Tentokrát ale byla výzva jiná – do kolekce DESIGN HERO, který hledal nové motivy, se zapojily firmy i široká veřejnost.

Anna, Ester a Lela Geislerovy

Jsou obdařeny mimořádným půvabem i nadáním. A přesto existuje něco, co sestry Geislerovy zdobí ještě mnohem více – dobré srdce. Aňa, Lela i Ester spojily své tvořivé síly a představily svou lodičku pro KlokArt, kterou podpořily Fond ohrožených dětí a děti z Klokánků.

Rudolf Havlík

Spisovatel, scénárista, režisér a vášnivý cestovatel Rudolf Havlík navrhl pro Klokart motiv s optimistickým názvem Dobrý den! Hlavním cílem bylo pomoci sehnat peníze na školní pomůcky pro děti z Klokánků.

Dán Bárta & Vladimír 518

„Dobrá energie“ – tak Dan Bárta a Vladimír 518 pojmenovali svůj motiv. Výsledkem spolupráce je výtvarný motiv, který ozdobí trička, plátěné tašky, mikiny a další produkty, které bude možné zakoupit a finančně tak podpořit naše Klokánky.

Janek Rubeš & Matěj Janák

Reportér Janek Rubeš a výtvarník Matěj Janák jsou další dvojicí umělců, která se zapojila do projektu KlokArt. Jejich originální motiv pomůže Fondu ohrožených dětí získat finanční prostředky pro Klokánky.

Léna Brauner & IM Cyber

Výtvarnice Léna Brauner a DJka IM Cyber jsou další dvojicí umělců, která se zapojila do projektu KlokArt. Jejich originální spolupráce pomůže Fondu ohrožených dětí získat finanční prostředky pro Klokánky.

Dan Přibáň & Filip Dvorský

Do klokártího projektu se zapojil i cestovatel Dan Přibáň, který s výtvarníkem Filipem Dvorským nachystal motiv zvaný „Trabant na svízelných cestách“. A na triku samozřejmě najdete i Danovo oblíbené motto #světpatřítěm­coseneposerou­.

Jakub Kohák & Martin Fischer

Jakub Kohák, oblíbený bavič, režisér a herec se pustil do pomoci Klokánkům, když se zapojil do projektu KlokArt a věnoval svou lebku na pomoc dětem. Spolupráce Jakub Koháka a výtvarníka Martina Fischera ze studia POP Machine dala vzniknout motivu „Skull“ (Lebka).

Matěj Ruppert & Matěj Janák

Matěj Ruppert, zpěvák, herec, ale hlavně „bourák“ pro kterého je humor, nadsázka a ironie součástí a možná i potřebou každodenního bytí, se rozhodl zapojit se do projektu a vytvořit klokártí motiv, aby tak pomohl získat finanční prostředky pro naše Klokánky.

Pasta Oner

Bylo nám ctí, že mezi první kolekce Klokart patřily dva motivy od Pasty Onera, jednoho z nejvýraznějších osobností současné výtvarné scény.  Svým charakteristickým způsobem reflektuje a ironizuje současnou pop-kulturní společnost. A jeho dva motivy perfektně vystihovaly naši tehdejší situaci ve Fondu ohrožených dětí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace