KLOKART

Dan Přibáň & Filip Dvorský

Do klokártího projektu se zapojil i cestovatel Dan Přibáň, který s výtvarníkem Filipem Dvorským nachystal motiv zvaný „Trabant na svízelných cestách“. A na triku samozřejmě najdete i Danovo oblíbené motto #světpatřítěm­coseneposerou­.

DAN PŘIBÁŇ (odvážný cestovatel s kuráží za tři)

1) Dane, proč ses rozhodl pomoci Klokánkům? 

Protože takové věci dělám rád. Když už se nám podařilo vybudovat si nějaký vliv, měli bysme ho využívat k hezkým věcem. Kolem trabantech cest už bylo takových projektů víc, takže Klokánci do toho všeho hezky zapadli.

2) Co Tě na nabídce spolupráce zaujalo?

Že měl hlavu a patu, design od profíků, vymyšlená distribuce atd. Holky to mají zmáknuté. Děláme to v první řadě proto, aby z toho byly peníze pro děti, až v druhé, abychom měli pocit, jak jsme užiteční. Takže když mě holky přesvědčily, že to mají promyšlené, šel jsem do toho.

3) Na motivu pro KlokArt spolupracuješ s Filipem Dvorským ze studia POP Machine, jak Tě spolupráce bavila?

Bavila, Filip umí, nic jsme vlastně neřešili, stavil jsem se za nimi ve studii v opuštěné továrně (taky si jednou takovou pořídím), hodinku jsme se bavili a to bylo všechno. Vymyslel to parádně.

4) Jak vás napadl společný motiv? Přišla shoda na motivu hned, nebo jste dumali nad více variantami?

Variant udělal víc, ale takhle prostě vyhrála na první pohled.

 

FILIP DVORSKÝ (výtvarník, fotograf..a multinadaný týpek)

1) Filipe, proč ses rozhodl pomoci Klokánkům?

Ani jsem se rozhodovat nemusel. O těhle věcech se nepřemýšlí. Kdyby o tom tak takhle nepřemýšleli všichni…

2) Co Tě na nabídce spolupráce zaujalo?

Zvědavost. Uvědomil jsem si, že o Klokánku vlastně moc nevím, jen z médií. Teď už vím víc, a jsem o to víc rád, že na tom spolu děláme.

3) Na motivu pro KlokArt spolupracuješ s Danem Přibáněm, jak Tě spolupráce bavila?

Dan je jako kulovej blesk! Hned jsme si rozuměli. Oba nás baví překonávat “nejde” – v roce 2001 jsem s Karlem Koškem a Janem Tilingerem jel expedici Praha – Kábul na 12 let starých Jawách. Měnit “nejde” na “jede” je nám oběma blízké.

4) Jak vás napadl společný motiv? Přišla shoda na motivu hned, nebo jste dumali nad více variantami?

Po debatě s Danem ale bylo hned jasné, že se bude portrétovat stroj. Nakonec jsme udělali hrdinu z Trabanta jak rozráží vody polních cest terra incognita. Dan bude hned další na řadě.

 

CELOU KOLEKCI NALEZNETE ZDE