KLOKART

Kristina Kloubková

Moderátorka, herečka, vystudovaná tanečnice a neskutečně dobrosrdečná, aktivní a vždy perfektně připravená žena. Setkání s ní si můžete naplánovat na 19:30, kdy uvádí Televizní noviny na TV Nova, a pokud jste ranní ptáci, tak na 5:55, kdy v rámci Snídaně na Nově má každou středu dámské okénko. Tvoří usměvavý pár s Václavem Kunešem a vychovává dceru Jasmínku. Oba jmenovaní mají velkou zásluhu na vzniku v podstatě společného motivu Dramakvín a Stejkalm.

Václav je choreograf a tanečník celosvětového formátu, bývalý člen souboru Nederlands Dans Theater, který spolupracoval s řadou světových choreografů. Nyní je uměleckým ředitelem a choreografem tanečního souboru 420PEOPLE, který založil. A jak říká Kristina, už jeho oči napovídají, že je hloubavý, klidný i přemýšlivý elegán s britským humorem.

CELÁ KOLEKCE ZDE

Minirozhovor:

Kristinko, uvádíme Tě jako autorku kolekce, ale Ty jsi měla pomocníky…a hned několik:-)

Tak trošku jsem do toho zapojila celou svou rodinu. Vaška, který vlastně za nápadem na kolekci Dramakvín stojí, mou dceru Jamínku, který malovala první smajlíky, finální podobu stvořila má 17letá neteř Anežka, který studuje školu mediální grafiky, pak se připojil Petr Nárožný ml, se kterým se známe léta a jehož šperky Mou Jewel miluju. Nenáhodou, jak já s radostí říkám, jsme potkali úžasné dvě holky, a navíc švagrové Báru a Dášu Zelené a jako milovníci svíček se jejich Zelených svíček nemůžeme nabažit:-) A fotky nafotil 15 ti letý syn mé kamarádky Martin Matějíček. A k tomu nesmím zapomenout na tým holek z KlokArt – takže tuto skvělou partu spíš zastřešuji, než že bych byla jedním autorem.

 

Jak vznikl motiv DRAMAKVÍN a co vyjadřuje?

Dramakvín vyjadřuje mě (smích) milující matku a partnerku, věčně něco nestíhající, snažící se o jakousi dokonalost a řešící spoustu blbostí. Jsem emotivně založený, až přecitlivělý a často se dojímající člověk. Takže se mi doma smějí a jednou mi Vašek řekl, že v angličtině je výraz, který mě naprosto vystihuje – Drama Queen a z toho už byl jen krůček k naší Dramakvín.

Spolu s Vaškem jste ovšem nevytvořili pouze Dramakvín, ale tento motiv vyjadřující Tebe doplňuje ještě motiv druhý – STEJKALM. A to je ten protipól, klidný, uzemněný člověk, který má někdy potutelný, často chápající i uklidňující a v dobrém slova smyslu zlehčující úsměv na tváři. Navíc Vašek neustále pracuje v angličtině, já jsem asi věčný student, a tak nám to počeštění angličtiny přišlo fajn.

Vaše kolekce je pro nás výjimečná tím, že Klokart obohatila o spoustu českých výrobků. Co Vás k tomu vedlo?

Přesně tak, jak už jsem psala v úvodu, tato celá kolekce je tvořena lidmi, kteří jsou podobně naladěni jako my dva s Vaškem a mají obrovská srdce a jelikož jsem opravdu velký patriot, tak jsem opět hrdá na to, že jsem Češka. Všechny dobré duše, které jsou součástí této kolekce jsou Češi a české firmy. Abych nezapomněla součástí kolekce bude také kabát od české firmy Atomrat, který je úplně jiný než kabáty, které znám.

Kristinko, my o Tobě víme, že pomáháš, kde můžeš, máš nastavených několik trvalých příkazů na různě zaměřené charitativní organizace a my jsme šťastné, že ses stala součástí klokártí rodiny… Proč právě Fond ohrožených dětí?

Nejzranitelnější skupinou jsou podle mě právě děti a nikdo a v žádném případě dítě by nemělo trpět a už vůbec ne ve své rodině. Příběhy dětí z Klokánku jsou pro mě děsivé a jako pro mámu naprosto nepřijatelné. Vím, že Klokánek dětem často nabídne tak láskyplnou náruč a ochranu, kterou nikdy nepoznaly, že nebylo nad čím přemýšlet. Naopak jsem velmi poctěna, že mohu být součástí KlokArt rodiny.

Využila jsi možnost navštívit zařízení pro ohrožené děti Klokánek. Jak to na Tebe působilo?

Mrzí mě, jak málo víme o chodu a fungování Klokánků. Měla jsem možnost navštívit jich už několik a všude je to podobné. Potkáváte tam usměvavé tety, a hlavně smějící se děti. A když Vám 13letá holka, která je tam na vlastní žádost řekne, že to bylo její nejlepší rozhodnutí v životě a jak je jí tam dobře, že se začala učit hrát na piano, že může malovat, vařit, s radostí chodit do školy a mít spoustu snů, tak se se pak vybrečíte za rohem a poděkujete za to, že Klokánek existuje a za to jaký vy máte život.