KLOKART

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík je český divadelní a filmový herec, milující manžel a otec a v neposlední řadě také autor projektu scénického čtení Listování a projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka . Když začal jezdit po celé České republice s projektem Listování, tak hledal, kde se nejlépe najíst. To ho dovedlo až ke startu vlastního projektu Gastromapa, kde bloguje o restauracích, bistrech, kavárnách a dalších typech podniků, které navštívil. Jelikož Lukáše v minulosti jeho fanoušci opakovaně prosili o merch GMLH, bylo vytvoření vlastní kolekce pro projekt Klokart skvělou příležitostí, jak merch přivést k životu a zároveň pomoci, kde je to nejvíce potřeba.

Lukáši, v co věříte a jaké hodnoty jsou pro Vás v dnešním světě důležité?

Asi pokora, však mi také dlouho chyběla a pořád si ji ordinuju. Ale když sleduju, jak rychle dnes soudíme a odsuzujeme, zvlášť ve skafandru anonymity sociálních sítí, napadá mě právě hlavě pokora.

Co bychom měli děti učit či jim předat do života?

O tom přemýšlím často. O tom, co je vlastně nejdůležitější, a jestli je něco, z toho co do nich obecně programujeme, opravdu důležité. Skvělé bude určitě děti inspirovat k tomu žít život rádi, užívat si ho, poznávat jeho všechny peripetie i slasti a učit se ze svých chyb.

Myslíte si, že jsou organizace jako Klokánek důležité?

No jasně, vždyť jde o ohrožené děti!

Co Vás přimělo se rozhodnout pro spolupráci zrovna s Klokartem?

Dlouho jsem musel odpovídat na to, kdy bude mít Gastromapa svůj merch. Zároveň, jsem ho dělat nechtěl. Připadalo mi to trochu, jakože už nevím, co bych dělal. Mnohem radši jsem, když si ode mne lidi, pokud jim GMLH dobře slouží v aplikaci, koupí knížku. Ale udělat takhle limitovanou edici a poslat výtěžek Klokánku byl super podnět.

Budou Vánoce a blíží se Nový rok. Co byste popřál světu?

Právě trochu té soudnosti. Taky mám na věc nějaký názor, ale v tu chvíli neproklínám druhé, nevyhrožuju jim smrtí a nejsem hned zlý. Chápu, že je situace opravdu výjimečná, nelehká a prostě trochu k zbláznění. Mně vždycky pomohlo říct si: Co si ztěžuješ? Lítá v tom celý svět! Přeju nám, abychom se zase trochu spojili a byli hrdí na naši krásnou zemi. A té samozřejmě přeji pevnou ruku nové vlády.

 

CELOU KOLEKCI NALEZNETE ZDE