KLOKART

Matěj Ruppert & Matěj Janák

Matěj Ruppert, zpěvák, herec, ale hlavně „bourák“ pro kterého je humor, nadsázka a ironie součástí a možná i potřebou každodenního bytí, se rozhodl zapojit se do projektu a vytvořit klokártí motiv, aby tak pomohl získat finanční prostředky pro naše Klokánky.

Jeho „komplicem“ byl Matěj Janák, nadaný mladý výtvarník a spolutvůrce motivu M&M .

Musíme bez mučení přiznat, že spolupráci s nimi jsme si opravdu užili – smáli i plakali (však uvidíte v jednom z videí o čem mluvíme).

No a tihle dva dali hlavy dohromady a na světe jsou dva motivy: prvním je Karta Matěje Rupperta, říkáme Srcovka. Nápad na ní vznikl při focení Matějů pro kampaň Klokart. Když výtvarník Matěj viděl fotky Matěje, měl celkem jasno: „Matěj je showman a má skvělý kreace! On sám o sobě je silný motiv, který jsem chtěl využít a vyzvednout. Přišlo mi to zábavný. Techniku jsem zvolil mně vizuálně blízkou. Měl jsem od začátku jasno a motiv byl na světě v podstatě snadno, protože bylo na čem stavět.“ To vznik druhého motivu na téma Matějem Ruppertem vybraným funny citátem Give peas a change nevznikal snadno. „Vytvořil jsem desítky návrhů a pořád to nebylo ono“, říká umělec. “Ale nakonec se podařilo a když jsem návrh poslal Matějovi, napsal jen: „Je to pecka, líbí se mi to moc! A bylo vyhráno!“