Aktuality a Novinky

Hodinkářské kolekce rozšíří další motiv – cyklistiku zbožňující Festina

Po úspěšných edicích přinášejících volnou interpretaci hodinek Seiko, Casio či Certina přichází ilustrátor Richard Svitalský s další kresbou inspirovanou světem kultovních hodinek. Do oka mu tentokrát padly legendární chronografy Festina ze série Festina 16095, jež byly dlouhá léta vyráběny na počest cyklistického závodu Tour de France.

V pořadí již čtvrtá kolekce zobrazuje hodinky v kulise cyklistických závodů. Právě španělská značka Festina totiž dlouhá léta dominovala v rámci prestižních závodů Grand Tour. Její postupný nástup započal už v roce 1989 formací španělského profesionálního cyklistického týmu Lotus-Zahor, který byl sponzorovaný hodinářskou značkou Lotus spadající do impéria jménem Festina Group. Během jediného roku však došlo k přejmenování stáje a jednoznačně začalo vynikat slovo Festina. To je také důvod, proč na rámu silničního speciálu lze objevit číslo 89.

S nárůstem vavřínů a etapových vítězství na jarních klasikách rostly i ambice týmu, a tak se roku 1992 ve své premiéře postavil na startovní čáru v rámci závodu Tour de France. A jelikož ten nedisponoval žádnou oficiální časomírou, ujala se ji příznačně právě značka Festina. Ani tato připomínka na žlutém číselníku, symbolizujícího vedoucího jezdce, nechybí. Jednalo se tehdy o 79. ročník závodu, a tak se toto číslo hrdě hlásí o pozornost na datovém věnci. Svou neoblomnou pozici si v rámci cyklistiky, a to nejenom v rámci Tour de France, Giro d´Italia či La Vuelta, ale i dalších závodů, držela Festina až do roku 2016, kdy také přejmenovala řadu svých hodinek na ChronoBike.