Naše klokánky

Klokánek Žatec

O Klokánku

Staráme se o děti od narození až po dospělost. Děti přicházejí samy na vlastní žádost  a nebo nám je svěřuje sociální odbor městkých úřadů či soudy v okolí (Žatec, Louny, Podbořany, ale i Praha nebo Příbram…). 

Zajišťujeme zdravotnickou péči o děti a to ve spolupráci s pediatrickými ambulancemi v Žatci (MUDr. Zajíc, MUDr. Chaloupková, MUDr. Reitspiesová) a externě spolupracujeme s Mgr. Čajkovou Jelenou, psycholožkou. 

Dětem poskytujeme nejen základní péči, ale chceme, aby se zapojily do běžného života svých vrstevníků. Plníme jim jejich sny a motivujeme je k ambicím či  vyšším nárokům na všechno, co jim život a okolní svět může poskytnout. Naše děti mají stejné talenty a stejný potenciál jako děti z funkčních rodin. Umí sportovat, umí malovat, umí zpívat, umí tancovat, umí a umí a umí….Jen potřebují klid, zázemí a podporu, aby v sobě tu touhu dětem tak přirozenou znovu oživily a daly jí prostor. 

Malé děti u nás mezi náručemi našich tet udělají první krůčky, jsme prvními na koho se usmějí, jsme jediní, kdo jim kdy držel kbelík, když blinkaly a bolelo je bříško. Jsme kolikrát první, kdo je pohladil a dal jim laskavou pusu. Jsme první, kdo o ně projevil strach, když se pozdě vrátily z vycházky. Z toho jsou vždycky nejvíc překvapené, že se o ně bojíme, že nám na nich záleží, že je hledáme, že  je voláme, že je chceme …..

Děti k nám přicházejí zpravidla vyděšené, unavené, špinavé, hladové a zavšivené. Postupně se nám daří získávat jejich důvěru a předat jim pocit bezpečí. Potom už jen  sledujeme, jak se ze života radují a jsou spokojené.

Děti k nám přicházejí z různých poměrů, ne jen výrazně chudých a neutěšených, ale i z rodin, kde je všeho materiálního dostatek – všeho kromě lásky a porozumění.

https://www.klokanekzatec.cz

Aktuální příběh

Co z projektu klok.art budeme financovat?