Naše klokánky

klokart

Pardubický kraj – Pardubice

http://www.fodpardubice.cz

O Klokánku

Klokánek Pardubice je v současné době nejmenší a také jediným zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc zřízené Fondem ohrožených dětí v České republice. Kapacita zařízení je 12 míst, tj. 3 samostatné bytové jednotky velikosti 2+kk.

Aktuální příběh

Častým důvodem přijetí dítěte do zařízení jsou bytové problémy rodiny (nedostatečné bydlení či jeho ztráta). Z tohoto důvodu jsme např. přijali i 15timěsíční holčičku, o kterou pečoval její otec, který přišel o bydlení v podnájmu. Otec byl ze situace nešťastný a v rodině se nenašel nikdo, kdo by se dítě postaral; proto se obrátil na nás. Holčička u nás byla necelý měsíc, než si otec sehnal vhodný azylový dům, kam mohou i otcové s dětmi. Holčička u nás udělala po dobu pobytu pokroky ve vývoji.

foto 749 13129089_1719366111665736_926945949_o

Co z projektu klok.art budeme financovat?

V současné době potřebujeme obnovit v jednom z bytu linolea. Dále plánujeme na dvorku zařízení – stůl, lavice, … V Klokánku nám často chybí kvalitnější hrnce na vaření, pánve apod.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace