Naše klokánky

Klokánek Chomutov

O Klokánku

Klokánek v Chomutově vznikl v budově bývalé mateřské školy postupnou rekonstrukcí.  Za budovou je prostorný lesík, vedle dětské hřiště, pár desítek od budovy leží zoopark a Kamencové jezero.Dokážeme se o děti postarat bezprostředně po vzniku jejich krizové situace a to díky dobré spolupráci s OSPODy. V regionu je vlivem vysoké míry nezaměstnanosti, vyšší míře chudoby našich klientů a vyššímu vzniku sociopatologických jevů, je potřeba našich služeb vysoká.

Aktuální příběh

Den před štědrým večerem jsme přijali tři sourozence ve věku 3,4 a 6 let. Děti byly silně zanedbané, bez základních návyků a dovedností. Komunikace s dětmi byla nadmíru náročná, protože děti téměř nemluvily. Pod vánočním stromečkem už našly děti své dárečky a ze stromku měly takovou radost, že to vypadalo, že ho vidí prvně v životě. Dva chlapci trpí vážnými zdravotními problémy, a proto jsme museli ze všeho nejdříve obejít řadu specialistů, sehnat potřebnou medikaci a začít léky pravidelně podávat.

V současné době jsou děti už dobře sžité s naším zařízením, chodí do naší mateřské školky, pokročily ve zvládání základních dovedností i v komunikaci. Největší radost máme z toho, že se podařilo stabilizovat jejich zdravotní obtíže.

Co z projektu klok.art budeme financovat?

Přestože náš Klokánek není příliš starý, při takovém počtu dětí je stále co obnovovat. Pravidelně malujeme na jednotlivých bytech, měníme matrace i běžné domácí spotřebiče: mixéry, žehličky atd. V současné době bychom potřebovali dva nové vysavače a pračku. Příspěvek bychom určitě využili i na výlety pro děti, potřeby do školy, obuv, ručníky či ložní prádlo.