Naše klokánky

Klokánek Litoměřice

O Klokánku

Sídlíme v krásné vile v centru Litoměřic, kterou nám pronajal za symbolickou cenu Městský úřad Litoměřice. Klokánek má krásnou zahradu s herními prvky, k dispozici máme služební auto, v blízkosti park, koupaliště i kluziště. Podporuje nás mnoho hodných lidí, za což děkujeme.

http://www.klokaneklitomerice.cz

Aktuální příběh

První příběh: Do Klokánku jsem přijali 5 letou Janičku s diagnózou lehké mentální retardace. Okamžitě se stala miláčkem celého Klokánku pro svoji radostnou a pozitivní povahu. Po řadě vyšetření byla zjištěna alergie na lepek a nasazena bezlepková dieta. Janička se začala zlepšovat, nejen fyzicky, ale i mentálně a ve školce si ji nemohli vynachválit. Ve spolupráci s KÚ jsme ji mohli předat hodným pěstounům, kterým dělá jen radost. Nyní chodí do 1. třídy a má samé jedničky.

Druhý příběh: Do Klokánku byla přijata 14letá dívka Alena z velmi nuzných poměrů. Neměla zdravotní pojištění, byla velmi vyhublá a zvyklá jíst pouze suché rohlíky, popř. suchý chléb. Matka alkoholička jí nic jiného neposkytovala. Alena chodila do školy sporadicky, protože se styděla za oblečení,  i přesto však měla dobrý prospěch a mezi spolužáky byla oblíbená. Ti na ni dokonce uspořádali sbírku a nakonec upozornili i OSPOD, který ji následně umístil u nás.

Během několika týdnů se z Alenky stal úplně jiný člověk. V novém hezkém oblečení pookřála, díky pravidelné stravě přibrala, začala se usmívat a prospěch se zlepšil z dobrého na výborný. Nakonec se podařilo vyhledat i vzdálené příbuzné, kteří o Alenčině existenci nevěděli, ale hned při první návštěvě si padli do oka. Požádali o svěření do pěstounské péče a Alenka nyní žije u nich. K nám občas zajde na návštěvu a pomáhá doučovat mladší děti. Jsem přesvědčeni, že vše proběhlo rychle a bezproblémově díky individuální péči našich tet, psycholožky a celého Klokánku.

Co z projektu klok.art budeme financovat?

Vzhledem k délce fungování Klokánku pomalu odchází základní vybavení bytů a uvítali bychom nádobí, příbory, dětské postýlky, povlečení, nové polštáře a peřiny příp. dětská kola a další sportovní vybavení včetně bruslí. Zejména by nám pomohla i dlouhodobá spolupráce s potravinářskými firmami – dodávky sušenek, sýrů, mléčných výrobků, zeleniny atd.