Naše klokánky

klokart

Klokánek je zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc, pro děti ohrožené sociálním vyloučením, zanedbávané, týrané.  Představuje rodinný model péče o děti, který se snaží, aby se u nás děti cítili tak, jak je jen možné v běžné spokojené rodině. Klokánek nabízí dětem pomoc na přechodnou dobu, dokud se neupraví podmínky v biologické rodině nebo dokud se nenajde jiné řešení, které bude odpovídat co možná nejlepšímu zájmu každého dítěte.

Jihomoravský kraj – Brno
http://www.klokanekbrno.cz/

Náš Klokánek byl založený v prosinci roku 2006. Aktuálně se staráme o 28 dětí, za celou dobu trvání prošlo brněnským Klokánkem 450 dětí. V našem Klokánku je nyní celkem 7 bytů, kde na každém z nich bydlí spolu se svou tetou max. 4 děti.

Praha 10 – Štěrboholy
http://www.klokanek-sterboholy.cz

Naše zařízení Klokánek bylo uvedeno do provozu v prosinci 2005 v Praze 10 – Štěrboholy. Disponujeme 7 bytovými jednotkami, ve kterých může najít útočiště až 28 dětí. Za dobu našeho fungování jsme poskytli pomoc více než 550 dětem.

Ústecký kraj – Chomutov

První dva byty Klokánku v Chomutově byly otevřeny 11.prosince roku 2006. V současné době jsem schopní se postarat o 20 dětí v 5 bytech. Za období od prosince 2006 do konce loňského roku prošlo Klokánkem 172 dětí. Pomohli jsme z toho více než 70 dětem a často i jejich rodičům.

Ústecký kraj – Ústí nad Labem
http://www.klokanekusti.cz

Klokánek v Ústí nad Labem zahájil svou činnost v prosinci r. 2012. Kapacita Klokánku je 28 míst, děti jsou v nich ubytovány v 7 bytech. Vždy o 4 děti se střídavě starají 2 tety. Od doby zahájení provozu zde našlo svůj krátkodobý domov již 139 dětí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace